Odpowiedni montaż fotelika dziecięcego w samochodzie jest bardzo ważny. Jeśli tylko wszystko zrobimy właściwie, będziemy mogli mieć pewność, że dziecko przewożone będzie w bezpiecznych warunkach.

Fotelik stabilnie będzie trzymał się na fotelu samochodowym. Nie będzie się przemieszczał. Pozwoli to uzyskać bardzo dobre efekty. Dzięki temu, że zdecydujemy się na zastosowanie odpowiedniej metody, wszystko zostanie wykonane jak należy. Jedną z metodą mocowania fotelika jest ISOFIX.

System składa się z dwóch uchwytów umieszczonych między siedzeniem, a oparciem. Uchwyty te są przymocowane do fotela samochodowego. Dlatego też, zapewnią odpowiednią stabilność fotelika. Dzięki temu, że zdecydujemy się na taką metodę, całość zostanie zamontowana w sztywny sposób. Będziemy mieli pewność, że fotelik się nie przemieści podczas jazdy czy gwałtownego hamowania auta.

Pasy bezpieczeństwa są tak przystosowane, aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo dziecka. Dzięki temu, że wykorzystywany jest tutaj system zatrzasków, nie ma takiej możliwości, aby źle zamontować fotelik. Na pewno będziemy mogli mieć przekonanie, że wszystko zrobiliśmy dobrze, ponieważ w innym przypadku zatrzaski nie zadziałają.

System ten został zaprojektowany w 1991 roku. Standardem w mocowaniu fotelików samochodowym stał się od 1999 roku. Do dziś wielu z nas korzysta właśnie z tej metody, jeśli chce umieścić fotelik samochodowy w pojeździe w perfekcyjny sposób. Będziemy zachwyceni, że udało nam się zamontować fotelik w tak dobry i bezpieczny dla dziecka sposób.

Ważne jest, aby podczas montażu fotelika nie pomijać żadnego kroku. Dzięki temu, wszystko zostanie zrobione, tak jak powinno. Będzie się miało pewność, że zrobiliśmy wszystko, aby zamontować fotelik we właściwy sposób.

Będziemy wtedy przekonani, że przewozimy dziecko w samochodzie bezpiecznie. A to przecież jest najważniejsze.

Metoda ISOFIX jest jedną z najlepszych i właśnie z niej należy korzystać, jeśli chcemy mieć pewność, że fotelik zostanie we właściwy sposób zamontowany. Będziemy zachwyceni, że wszystko zostanie wykonane tak, jak powinno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *